Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – co to takiego? 

 

Chcesz poznać zakres ubezpieczenia zdrowotnego, z którego możesz korzystać poza granicami naszego kraju? W takiej sytuacji szczególnie warto wiedzieć, czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji, które charakteryzują się możliwie zaoszczędzenia środków niezbędnych do pokrycia kosztów leczenia. Oprócz tego warto wybrać, gdzie obowiązuje karta EKUZ? Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednie informacje na ten temat na łamach dzisiejszego artykułu. 

Gdzie obowiązuje karta EKUZ? 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, który zostaje wydany dla każdego z obywateli Unii Europejskiej. Bardzo istotnym elementem pozostaje fakt, że dokument tego typu jest wydawany i obejmuje także państwa, które należą do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA. W takiej sytuacji Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obejmuje około 32 kraje. Wśród państw, które należą do Unii Europejskiej, należy wymienić między innymi: Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Słowacja, Rumunia, Portugalia, Polska, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Malta, Łotwa, Luksemburg, Litwa, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Holandia i Hiszpania. Dodatkowo, warto wiedzieć, które kraje należą do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. I tak jest to Szwajcaria, Liechtenstein, Islandia i Norwegia. Co więcej, istotne są również terytoria, które pozostają zależne od Francji, Portugalii i Hiszpanii. I tak są to takie terytoria jak: Azory, Gujana Francuska, Gwadelupa, Madera, Majorka, Ibiza, Martynika, Minorka, Wyspy Kanaryjskie i Reunion. Od 2021 roku zasięg EKUZ obejmuje 31 krajów, do 31 grudnia 2020 w ramach karty EKUZ świadczenia zdrowotne były świadczone także na terytorium Wielkiej Brytanii. Konieczna pozostaje wiedza o tym, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli karta EKUZ nie jest honorowana na żadnym innym kontynencie. Co istotne w Europie również możliwe jest znalezienie miejsca, gdzie tego rodzaju ubezpieczenie nie jest uznawane. Karta EKUZ nie jest honorowana na terytorium zależnym od Danii, takim jak Wyspy Owcze i Grenlandia. 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, umożliwia na korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej poza granicami Polski dla wszystkich ubezpieczonych osób. Tego rodzaju możliwość ogranicza się wyłącznie do nagłych wypadków, które bezpośrednio są zagrożeniem zdrowia oraz życia. Mamy nadzieję, że zakres dostępnych możliwości takich jak Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to odpowiednie rozwiązanie. Istotnym elementem jest także posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. W ten sposób możemy mieć pewność, co do tego, że jesteśmy bezpieczni w trakcie podróży służbowych i prywatnych na wszystkich kontynentach. W ten prosty sposób, karta EKUZ w połączeniu z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym, to praktyczna opcja na zagwarantowanie sobie i osób najbliższych bezpieczeństwa. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *