Implanty – ostatnia szansa na piękny uśmiech

Wspaniały uśmiech to coś, czego pragnie każdy, ale trudno go uzyskać bez kosztownej pracy ortodontycznej. To oczywiście nie jest przypadek dla wszystkich, ale wiele osób ma problemy z problemami stomatologicznymi, które mają bardziej trwałe rozwiązania niż tylko wybielanie. Korony i licówki kosztują tysiące dolarów i wymagają długiego procesu spiłowywania zębów, aby osiągnąć kształt sprzyjający produktowi końcowemu. Implant jest alternatywnym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wszystkich tych kłopotów, a jednocześnie uzyskać swój wymarzony uśmiech. Implanty są stosowane w stomatologii już od dziesięcioleci i są one stale rozwijane dalej . Chociaż implanty nie są jeszcze głównym nurtem, szybko stają się alternatywą ortodontyczną z wyboru.

Pierwszym krokiem do uzyskania implantów jest ustalenie, czy rzeczywiście ich potrzebujesz. Wiele implantów są umieszczone na górze normalnych zębów, aby mogły one wspierać mosty dentystyczne, ale implanty mogą być również wykorzystywane do mocowania sztucznych zębów bezpośrednio do dziąseł lub kości szczęki. Jeśli masz zdrowe zęby i po prostu chcesz mieć prostszy uśmiech, implanty zwykle nie oferują żadnej niezbędnej wartości. Jeśli jesteś jak większość ludzi jednak, implanty często mają sens dla ich estetycznych korzyści, jak również wspieranie protez, które w przeciwnym razie poślizgu wokół ust podczas mowy lub jedzenia.

Uzyskanie implantów wymaga więcej niż tylko umówienia się na wizytę u dentysty Soldent.pl; wymaga to znacznego planowania i pracy przez cały okres leczenia. Aby implanty odniosły sukces, trzeba poświęcić dużo czasu i cierpliwości, ale implanty mogą przynieść dożywotnie korzyści.

Implanty mogą pomóc przywrócić zdolność do jedzenia praktycznie wszystkiego, ponieważ nie wyślizgną się z miejsca ani nie złamią jak starsze protezy. Implanty nie wymagają też żadnej specjalnej opieki poza regularnym szczotkowaniem i nitkowaniem zębów. Starsze implanty wymagały o wiele więcej pracy zarówno podczas procesu gojenia, jak i długotrwałej konserwacji, co sprawiło, że implanty stały się mniej popularne w niektórych kręgach, mimo że istniały już od dziesięcioleci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *