Jak przygotować się do cesarskiego cięcia?

Cesarskie cięcie to poważny zabieg, do którego powinno się w odpowiedni sposób przygotować. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać z najważniejszymi kwestiami związanymi z planowanym cesarskim cięciem.

Wykonanie badań

Wśród najważniejszych aspektów związanych z przygotowaniem się do cesarskiego cięcia można wskazać wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Cięcie cesarskie jest poważną operacją, dlatego tak istotne jest wykonanie poszczególnych badań. Są to przede wszystkim badania krwi, wśród których wymienia się ogólne badanie krwi, oznaczenie krzepliwości krwi, a także poziomu elektrolitów. Stawiając się do porodu, należy mieć również oznaczoną grupę krwi, a także zrealizowane badanie USG, które aktualnie wykonuje się w ramach profilaktycznych wizyt lekarskich. Badania powinny być jak najbardziej aktualne, dlatego najlepiej wykonać je pod koniec ciąży.

Skierowanie do szpitala

Kolejnym istotnym aspektem przygotowań do cesarskiego cięcia jest uzyskanie wymaganego skierowania. Dotyczy to jedynie planowanych zabiegów, a nie nagłych sytuacji, które zagrażają życiu matki i dziecka. Lekarz prowadzący powinien wypisać skierowanie na zabieg cesarskiego cięcia i na jego podstawie będzie istniała możliwość umówienia się w szpitalu. W szpitalu określone zostanie, w jakim dniu odbędzie się zabieg i kiedy dokładnie należy się na niego stawić.

Spakowanie się do szpitala

Ważną kwestią w przypadku planowanego cesarskiego cięcia jest odpowiednie spakowanie się do szpitala. Warto zgromadzić wszelkie przedmioty, które mogą się okazać niezbędne podczas porodu, a także po urodzeniu się dziecka, ponieważ w późniejszym czasie może to być znacznie utrudnione. Podczas pakowania się do szpitala należy uwzględnić możliwy czas pobytu, który może wynieść nawet cztery dni. Warto pamiętać także o zabraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, skierowanie na zabieg, a także karta ciąży wraz ze wszystkimi niezbędnymi badaniami, które były realizowane podczas ciąży.

Przygotowanie do pobytu

Przed planowanym zabiegiem cesarskiego cięcia powinno się przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę oraz nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie spożywanie lekkostrawnych posiłków, które nie będą nadmiernie obciążały żołądka. Oprócz tego warto pić duże ilości wody oraz unikać potraw wzdymających i ciężkostrawnych. Przed pobytem w szpitalu nie trzeba się golić, ani też wykonywać żadnych innych zabiegów higienicznych, ponieważ nie są one obowiązkowe.

Przyjęcie na oddział

Podczas przygotowań do cesarskiego cięcia istotne jest również samo przyjęcie na oddział, dlatego warto dowiedzieć się, jak ono rzeczywiście wygląda. W szpitalu ponownie zostaną wykonane podstawowe badania, takie jak badanie ginekologiczne, a także badanie USG oraz KTG. Następnie z pacjentką powinien zostać przeprowadzony wywiad na temat aktualnego stanu jej zdrowia. Bezpośrednio przed operacją zostaną przeprowadzone takie procedury, jak założenie wenflonu oraz podanie znieczulenia. Zobacz więcej na http://mediprint.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *