Joga jako lekarstwo na wiele schorzeń

Czujemy się źle, brakuje nam energii, cierpimy na nawracające bóle mięśni, niestrawność, męczą nas infekcje, a skóra i włosy są w kiepskiej kondycji – co w takich sytuacjach robimy? Sięgamy po popularne leki dostępne bez recepty lub po cudowne suplementy. Jedno jest pewne – dzięki nim odchudzamy swój portfel, a na jakie efekty możemy liczyć? Okazuje się, że znacznie skuteczniejsza może być joga.

Joga jako lekarstwo na skutki stresu

Nieduża dawka stresu od czasu do czasu może mieć swoje zalety, ale długotrwały stres jest przyczyną zarówno nawracających bólów mięśni, pleców, głowy czy brzucha, jak i znacznie poważniejszych schorzeń. Zwykłe leki i suplementy mogą tylko doraźnie pomóc w takich problemach, natomiast regularne uprawianie jogi pomoże nam nie tylko radzić sobie ze stresem, ale również uniknąć jego negatywnych skutków – zobacz więcej na https://mjrmedical.com/.

Joga jest systemem filozofii indyjskiej, który obejmuje związki między ciałem i umysłem – tym samym odpowiednie ćwiczenia, tzw. asany pomogą nam zapobiegać fizycznym skutkom stresu, czyli np. bólom głowy, mięśni, chronicznemu zmęczeniu, problemom z koncentracją i wielu innym. Odpowiednie asany rozluźniają poszczególne partie ciała, sprawiają, że mięśnie i organy są lepiej dotlenione, zmniejsza się poziom kortyzolu, ból znika, a nasze samopoczucie się poprawia i to tylko dzięki ćwiczeniom.

Joga jako lekarstwo na problemy z trawieniem

Związki między uprawianiem jogi a poprawą przemiany materii są od dawna znane. Mało tego – regularnie uprawiana joga pomoże nam zwalczać problemy z niestrawnością, wzdęciami, poprawić jakość wypróżnień i usuwać toksyny z organizmu. Właściwie i systematycznie wykonywane ćwiczenia z czasem nauczą nas wybierać produkty, które najlepiej nam służą i tym samym wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe.

Joga – recepta na dolegliwości sercowo-naczyniowe i inne choroby

Pozytywne działanie jogi objawia się przede wszystkim w uregulowaniu ciśnienia tętniczego i pracy serca – tym samym to recepta na zmniejszenie ryzyka różnego rodzaju chorób sercowo-naczyniowych, które są jednymi z najczęstszych i najbardziej poważnymi w skutkach. Na jakie jeszcze choroby pomaga joga?

Sprawny układ ruchu, mięśnie i stawy

Zesztywniałe stawy, bóle, kiepska kondycja i wydolność organizmu – joga to recepta także na to. Odpowiednie asany zwiększą ruchomość w stawach, rozprawią się z dolegliwościami bólowymi ze strony układu ruchu, zwiększą pojemność życiową płuc, rozluźnią mięśnie, poprawią wytrzymałość ogólną organizmu, dzięki temu nie tylko będziemy sprawniejsi, ale również silniejsi, zyskamy więcej energii i chęci do życia.

Joga – recepta na bezsenność i depresję

Uprawianie jogi prowadzi do poprawienia kondycji fizycznej oraz psychicznej. Liczne badania dowodzą, że systematyczne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pomoże zaradzić bezsenności, niepokojom, a także depresji – znacznie łatwiej znaleźć cel w życiu, środki do jego realizacji i przede wszystkim nauczyć się czerpać z tego radość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *