Laseroterapia skóry – na czym polega i kiedy warto ją wykonać?

 

Za pomocą laserów można niwelować wiele niedoskonałości skórnych i zadbać o młody wygląd cery. Co warto wiedzieć o laseroterapii?

Gdy planowana jest laseroterapia Kraków (https://www.derma-med.pl/laseroterapia/) jest miejscem działalności wielu gabinetów oferujących nowoczesne zabiegi laserowe.

Czym jest laseroterapia skóry?

Termin laseroterapii odnosi się do rodzaju zabiegów, które bazują na laserach. Lasery emitują skupioną, skoncentrowaną wiązkę światła. Nakierowana na skórę ma działanie terapeutyczne.

Laseroterapia skóry pozwala na zniwelowanie wielu niedoskonałości, ma też działanie odmładzające. Właściwie dobrane parametry i rodzaj lasera umożliwiają zatem pomoc w wielu przypadkach – u kobiet i u mężczyzn, niezależnie od wieku.

Przy użyciu laserów nie dochodzi jednocześnie do przerwania ciągłości skóry, dlatego też tego typu procedury charakteryzują się bardzo dobrą tolerancją i niskim ryzykiem pojawienia się działań niepożądanych.

Rodzaje zabiegów laserowych

Do kategorii zabiegów laserowych zaliczane są między innymi:

1. Depilacja laserowa

To zabieg polegający na usuwaniu włosków ze skóry. Wykazuje bardzo wysoką skuteczność i pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Depilacja laserowa prowadzona jest często na nogach, pod pachami, w strefie bikini, ale także może być wykonana na innych obszarach ciała.

2. Laserowe zamykanie naczynek

Popękane naczynka to problem wielu osób. Widoczne są one głównie na twarzy i na nogach. Zabieg z użyciem laserów pozwala na miejscowe uszkodzenie naczynka, które w efekcie zamyka się i zanika.

3. Laserowe fotoodmładzanie

To zabieg o wszechstronnym zastosowaniu, którego zadaniem jest ogólna poprawa wyglądu skóry. Powoduje, że wygląda ona młodziej, jest bardziej jednolita, pozbawiona niedoskonałości.

4. Laserowe usuwanie blizn

Laser pozwala na pozbycie się wielu blizn, między innymi po zabiegach oraz po urazach, a także blizn potrądzikowe.

5. Laserowe usuwanie tatuaży

Za pomocą lasera można również pozbyć się niechcianych tatuaży. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii składającej się z kilku zabiegów.

Profesjonalna laseroterapia Kraków – oferta zabiegów oraz ich ceny dostępne są na stronach gabinetów medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *