Soczewki kontaktowe miesięczne – dlaczego opłaca się je wybrać?

Soczewki miesięczne to najpopularniejszy obecnie rodzaj szkieł kontaktowych. Są ekonomiczne w stosowaniu, można je dopasować do praktycznie każdej wady wzroku oraz posiada je w swojej ofercie każdy producent szkieł kontaktowych. Soczewki miesięczne wymagają, co prawda, odpowiedniej pielęgnacji, są jednak dużo bardziej ekonomiczne w użytkowaniu niż chociażby szkła jednorazowe. Istnieje całkiem sporo powodów, dla których warto postawić właśnie na nie.

Co warto wiedzieć o soczewkach miesięcznych?

Soczewki kontaktowe miesięczne to szeroka kategoria produktów okulistycznych, w które zaopatrzyć się można zarówno stacjonarnie, jak i online. Jeśli zależy nam na oszczędności, szczególnie opłaca się je kupować przez internet, gdyż szkła miesięczne wielu renomowanych marek, jak chociażby soczewki Biofinity marki Cooper Vision, znajdziemy tam w niższych, atrakcyjniejszych cenach. Aspekt ekonomiczny jest jednym z powodów, dla których warto korzystać ze szkieł miesięcznych. Ich użytkowanie jest bowiem znacznie tańsze niż korzystanie ze szkieł jednodniowych oraz soczewek night&day.

Soczewki miesięczne wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji i znajomości zasad ich użytkowania. Są przeznczone do stosowania w trybie 30-dniowym – jedną parę możemy więc nosić codziennie przez okrągły miesiąc. Należy jednak pamiętać, że szkła miesięczne są przeznaczone do użytku dziennego, co oznacza konieczność ich zdjęcia wieczorem oraz dokładnego oczyszczenia. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalny (najlepiej multifunkcyjny) płyn do pielęgnacji soczewek, dokładnie oczyścić ich powierzchnię oraz odłożyć do pojemniczka wypełnionego odpowiednią porcją płynu. Tak potraktowane soczewki miesięczne będą gotowe do założenia następnego ranka!

Jakie soczewki kontaktowe miesięczne warto wybrać?

Soczewki miesięczne to najpopularniejsza i najliczniejsza zarazem grupa szkieł kontaktowych. Są dostępne w ofercie praktycznie każdego producenta, co może jednak stwarzać pewne problemy w wyborze odpowiednich szkieł. Sięgając po raz pierwszy po tego typu produkt, warto zwrócić uwagę na jego parametry oraz gwarancje producenta. Szczególne znaczenie ma poziom przepuszczalności tlenu oraz uwodnienia szkieł, gdyż to od nich w największej mierze zależy komfort noszenia soczewek. Jednym z najlepszych wyborów są obecnie soczewki Biofinity marki Cooper Vision, które mogą poszczycić się najlepszymi na rynku parametrami przepuszczalności tlenu oraz wysokim poziomem uwodnienia.

Soczewki Biofinity to silikonowo-hydrożelowe, nowoczesne szkła kontaktowe III generacji, stworzone na bazie technologii Aquaform, która łączy wysoki poziom transmisji tlenu z naturalnym, trwałym nawilżeniem powierzchni soczewek. Dzięki temu soczewki zapewniają ostre, komfortowe widzenie przez cały dzień i pełen okres ich użytkowania. Posiadają ponadto asferyczną konstrukcję, która poprawia jakość widzenia, są miękkie i elastyczne, co pozwala na idealne ich dostosowanie do powierzchni oka. Wysoki poziom uwodnienia soczewek, w połączeniu z nowoczesnym materiałem, z którego zostały wyprodukowane, eliminuje natomiast konieczność stosowania kropli nawilżających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *